Теофилівська філія - Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти;

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти;

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти

 

1.     Якщо дитина стала жертвою або свідком булінгу в школі, вона може повідомити про це батькам, вчителю, психологу, соціальному педагогу  або безпосередньо директору школи.

2.     Дитина може звернутись на гарячу лінію з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей ГО «Ла Страда-Україна»; до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги, Національну дитячу «гарячу» лінію: 0 800 500 225 (зі стаціонарних телефонів) або 116 111 (з мобільних).

3.     Педагогічні працівники, яким стало відомо про випадки булінгу або свідками яких вони стали,  зобов’язані інформувати директора школи, незалежно від того, поскаржилась жертва чи ні.

4.     Після отримання інформації про випадок булінгу педагогічний працівник інформує директора школи у письмовій формі.

5.     Директор школи розглядає письмову заяву про випадок булінгу в день її подання та видає рішення про проведення розслідування. З метою з’ясування усіх обставин створює наказом комісію з розгляду випадків булінгу (цькування). До складу комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого  та булера, директор школи та інші зацікавлені особи.

6.     Комісією з розгляду випадків булінгу проводиться повне та неупереджене розслідування щодо випадків булінгу (цькування) з залученням осіб, від яких надійшла інформація.

7.     Рішення Комісії реєструється в окремому журналі, зберігається в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії.

8.     Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор школи зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

9. У разі встановлення факту булінгу, школа забезпечує надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, яких цькували, які цькували або які стали свідками булінгу.